Jautājumi un atbildes

J

No kāda līdz kādam vecumam var apmeklēt deju kursus?

A

Drosme sākt un mācīšanās prieks ir svarīgākie priekšnosacījumi, kā gūt panākumus dejojot. Tas, kurš var staigāt ,var arī dejot. Visam labajam ir vajadzīgs laiks ,tas attiecas arī uz dejām un vecumam šeit nav nozīmes!

J

Kas jāvelk mugurā un kājās apmeklējot deju kursus?

A

Noteikta prasība maiņas apavi vīriešiem- sporta apavi un zābaki neder un sievietēm - kurpes ar vidēji augstu papēdi. Apģērbs ērts, kas ļauj brīvi kustēties.

J

Vai iesācējiem māca pašus pamatsolīšus?

A

Iesācējiem māca pamatsoļus un ritma izjūtu. Bez šiem kompanentiem nevar neko tālāk turpināt. Pats pamats dejošanā ir ļoti svarīgs.

J

Vai uzsākot iet deju kursos iesācējiem var pāriet uz kursiem dejotājiem ar priekšzināšanām?

A

Iesācēju grupas programma ilgst 4 mēnešus. Jūs mācīsieties septembrī, oktobrī, novembrī, decembrī. Pēc šiem 4 mēnešiem Jūs droši varēsiet turpināt dejot tajā pašā grupā vai, ja Jūsu deju iemaņas būs daudz labākas citā - augstāka līmeņa grupā. Un tā vairākus gadus. Pieredze liecina, ka mūsu deju skolā Hobby klasē dejo pāri 4 - 5 gadus un pat ilgāk, iegūstot jaunus draugus ,sportiskāku ķermeni un pozitīvu lādiņu ikdienai

J

Kādas ir iespējas startēt sporta deju klasē cilvēkam, kurš sācis apgūt dejas tikai 20 gadu vecumā (ir iespējams piedalīties Hobby klases sacensībās), bet vai tur var vākt punktus, lai tiktu E, D, C, B klasē un varētu piedalīties sacensībās pieaugušo klasē ?

A

Jā! Neatkarīgi no cilvēka vecuma, ja apgūtas dejas, kas atbilst E vai D klases kvalifikācijai, ir iespējams piedalīties sporta deju sacensībās un krāt kvalifikācijas punktus pārejai uz nākošo kvalifikācijas klasi. Dejotāji darbojas savos deju klubos un reģistrējas Latvijas sporta deju federācijā kļūstot par oficiālu dejotāju, kuram ir izsniegta starta grāmatiņa. Katra kluba treneris ir tiesīgs piešķirt dejotājam kvalifikāciju līdz “D” klasei ieskaitot. Viss atkarīgs no tā, cik un kā ir apgūtas dejas, saskaņā ar sacensību nolikumu ko ir izstrādājusi LSDF. Arī mūsu deju skolā darbojas Hobby klases dejotāji, kuri deju prasmi uzsākuši vecumā ap 20 gadiem un pat vēlāk, un sekmīgi piedalās sacensībās krājot punktus pārejai uz augstāku kvalifikācijas klasi. Taču tas prasa lielu uzņēmību un vēlēšanos vairāku gadu garumā.

J

Vai ir iespējams iemācīties dejot valsi mēneša laikā? Un vai to var izdarīt pie Jums?

A

Ja, Jūs, vēlaties iemācīties dejot  tikai vienu deju - konkrētajā gadījumā - Vīnes valsi vai Lēno valsi, tad Jūs to varat apgūt privātstundu nodarbībās. Valsi dejošanas pamatlīmenī var apgūt 3 - 5 privātstundās.

J

Vai pastāv iespēja draugiem , esam 5 pāri izveidot tikai mums deju apmācības grupu?

A

Jā, ir iespējams! Rihtera deju skolā ir šāds piedāvājums – dejas draugu grupām vai deju apguve darba vietās, skatīt sadaļā deju kursi.

J

Vai bez Latīņamerikas programmas 4 dejām (cha-cha- cha, samba, rumba un džaivs) deju kursos ir iespējams apgūt arī salsu (kas mūs interesē īpaši!) ?

A

Bez tradicionālajām 4 dejām mēs mācām arī Salsas pamatkustības.

J

Mēs (2 meitenes) vēlamies noskaidrot, vai iespējams pieteikties Latīņamerikas deju kursos, ja mums nav partnera?

A

Protams, ja Jums interesē tikai viena deju programma, varat apgūt tikai vienu, šajā gadījumā - Latīņamerikas dejas, tad nodarbības notiks 1 reizi nedēļā. Neuztraucieties, ja Jums šajā brīdī nav partneru. Nāciet uz uzņemšanas nodarbībām septembrī vai janvārī un iespējams iegūsiet sev deju partneri.